KO PB POSTANE MINI KRALJESTVO

Objavljeno: 12.12.2019 | Avtor: zvonka Jevševar Kumelj

Prazničen december je za otroke gotovo najlepši in najbolj čaroben mesec v letu. Za posebej zabavno in razigrano vzdušje sta v petek, 6. 12. 2019, poskrbela Karmen Zupančič in Alen Zabasu. Prijazno sta se odzvala povabilu učiteljice Majde Dolenšek in obiskala učence podaljšanega bivanja. Alen je učencem dobro znan kot kitarist in vokalist skupine Fantje izpod Lisce, nekaterim kot učitelj kitare, pri katerem je učenje posebej zanimivo, Karmen pa je marsikoga že naučila spretnosti rolanja. Oba skupaj pa sta srce Mini kraljestva, ki ga je obiskalo že veliko naših otrok, bodisi na nepozabnih rojstnodnevnih zabavah ali poletnem taboru.

V urici sproščenega, prijetnega, zabavnega druženja sta se izkazala kot odlična animatorja. Učenci so spoznali delček zgodovine brenkal, vse do pradavnine. Ob spremljavi zvokov glasbila ukulele, ki ga igra Karmen, Alenovemu igranju kitare ter njunem čudovitem, ubranem petju so učenci prepevali otroške in popularne pesmi. Njunemu duetu glasbil se je pridružil še naš učenec Jakob na improviziranem tolkalu. Prepričali smo se, da glasba res združuje in v nas zvabi občutke veselja in sreče, saj sta Karmen in Alen k petju in plesu zvabila tudi učence, ki sicer za to ne izkazujejo posebnega interesa.

Karmen in Alenu se zahvaljujemo za njun obisk, učenci pa so povedali, da ju bodo obiskali v njunem Mini kraljestvu.

Ivica Jevševar Kovačević