EKOKVIZ- tekmovanje iz znanja ekovsebin

Objavljeno: 8.02.2023 | Avtor: Alenka Povšič

Naša šola je vključena v projekt EKOŠOLA. Ena izmed dejavnosti projekta je tudi tekmovanje  v Ekokvizu.

Letos je na Ekokvizu v tričlanskih ekipah tekmovalo 2376 učencev  6., 7,, in 8. razreda iz 128 slovenskih  OŠ.

V novomeški regiji, kamor spada tudi naša šola, je sodelovalo 83 ekip iz 14 OŠ.

Vsebine tekmovanja so vsako leto druge.

Letos so  odgovarjali tekmovalci  na vprašanja o odpadkih in recikliranju elektronskih naprav, trajnostnem razvoju, varstvu narave in onesnaževalcih, ogljičnem odtisu ter zeleni energiji.

Na tekmovanje v Ekokvizu so se predhodno učenci  pripravljali tako, da so prebirali pripravljeno literaturo na spletni strani in se urili v reševanju spletnega kviza.

Na šolskem tekmovanju, ki je bilo 12. januarja, je sodelovalo 42 učencev 6., 7. in 8. razreda.

Na državno tekmovanje se je uvrstila ekipa v sestavi Aljaž Kovač, Neža Žveglič in Zarja Zgonc. Na šolskem tekmovanju so dosegli drugi najboljši rezultat v državi, saj je le ena ekipa imela več točk kot naša.

Državno tekmovanje bo 14. marca na OŠ Spodnja Šiška (Ljubljana)

Čestitamo vsem tekmovalcem za sodelovanje in tekmovanje.

Mentorica: Alenka Povšič