EKOKVIZ- šolsko tekmovanje iz znanja ekovsebin

Objavljeno: 19.03.2020 | Avtor: Alenka Povšič

Naša šola je vključena v projekt EKOŠOLA. Ena izmed dejavnosti, ki ga ponuja projekt, je tudi tekmovanje  v ekokvizu. Učenci tekmujejo v ekipah, ki jo sestavljajo trije člani.  Ekipo  lahko sestavljajo učenci 6., 7. in 8. razreda.

Prijavljenih šolskih  ekip je bilo 15, v katerih je sodelovalo 45 učencev. Tekmovanje je potekalo 4. marca.

Vsebine tekmovanja so vsako leto druge. Letos so bile naslednje teme: GOZD IN LES, OGLJIČNI ODTIS in KROŽNO GOSPODARSTVO.

Na tekmovanje v ekoznanju so se predhodno učenci  pripravljali tako, da so prebirali pripravljeno literaturo na spletni strani in se urili v reševanju spletnega ekokviza.

Pri reševanju kviza so bile tri ekipe zelo uspešne.

Prva ekipa na šolskem tekmovanju, ki so jo sestavljali Črt Pačnik, Enej Beskorvajni in Rebeka Jerala, je dosegla 2. mesto na regijskem tekmovanju in  39. mesto v državi.

Druga ekipa s Tjašo Jesih, Klaro Požun in Nino Strlekar  se je  uvrstila na 3. mesto v regiji in  40. mesto v državi.

Tretja ekipa je bila nepopolna, ker je zbolel tretji član in kljub tem sta  Domen Kozinc in Nik Ganc  dosegla  5. mesto v regiji in 51. mesto v državi.

Vseh ekip v državi je bilo 816.

Čestitam vsem tekmovalcem za sodelovanje in tekmovanje v ekokvizu.

Mentorica: Alenka Povšič