EKIPA OŠ SAVA KLADNIKA SEVNICA DRUGA V ULIČNIH TEKIH V DRŽAVI

Objavljeno: 6.11.2015 | Avtor: mlampret

V soboto, 24.10. se je v Ljubljani odvijala največja športna prireditev za osnovne šole, DRŽAVNO PRVENSTVO V ULIČNIH TEKIH. Lansko leto smo prvič postali ekipni prvaki, zato smo si tudi letos upravičeno želeli dobrega rezultata. Ekipa naše šole je štela 16 predstavnikov in prav vsi so na progi dali vse od sebe. Na koncu smo postali DRŽAVNI EKIPNI PODPRVAKI med 73 šolami iz cele Slovenije.

Letos smo prvič na tekmovanje peljali tudi najmlajše tekače, ki so tekli na 1600 metrov dolgi progi. Učenci in učenke se niso borili za medalje, a na progi tega ni bilo opaziti.

Najprej sta se na progo podala SVEN ŠUNTA IN NIKOLA GRUBEŠIĆ. Fanta obiskujeta 3. razred, tekla pa sta z dve leti starejšimi učenci. Sven je pritekel v cilj kot četrti, Nikola pa se je uvrstil v prvo četrtino nastopajočih.

Tudi JULIJA KERMC je tekla z leto starejšimi učenkami in se z odličnim tekom uvrstila med 25 najboljših deklet v državi.

V tekmovalnem delu pa so naši učenci dosegli naslednje rezultate:

• NIKA DOBOVŠEK – 2. MESTO
  • LEA HALER – 3. MESTO