Državno tekmovanje iz biologije za Proteusovo priznanje

Objavljeno: 23.01.2020 | Avtor: Alenka Povšič

PROTEUSOVO TEKMOVANJE

16.10.2019 je na naši šoli potekalo Proteusovo tekmovanje. Letošnja tema tekmovanja je bila človeška ribica in jamski ekosistem. Na šolskem tekmovanju je sedem učencev dobilo bronasto priznanje.

Jaka Kolman, Nina Blatnik, Tamara Kosem, Ana Kožuh Šantej in Ela Falež pa smo se uvrstili na državno tekmovanje, ki je potekalo 29.11. 2019 na Osnovni šoli Drska v Novem mestu.

Po kratkem uvodnem programu smo se razvrstili po učilnicah, kjer smo pridno reševali naloge o  poznavanju bele in črne človeške ribice, njenih prilagoditvah na jamsko življenje, zgodovino raziskovanja človeške ribice,  o biotski pestrosti jamskih ekosistemov, prepoznavanju značilnih jamskih živali in ogroženosti podzemnih ekosistemov.

Z vztrajnostjo in trdim delom smo Jaka, Ana in jaz prejeli srebrno Proteusovo priznanje.

Ela Falež

Vsem trem  iskreno čestitamo za odlične rezultate in ogromno znanja, ki so ga dokazali ob uspešnem reševanju zahtevnih tekmovalnih nalog.                             Mentorica Alenka Povšič