DAN KULTURE NENASILJA IN STRPNOSTI

Objavljeno: 10.05.2023 | Avtor: Aleš Tuhtar

Spoštovani starši,

nasilni dogodki v zadnjem času, zlasti v preteklem tednu, so se dotaknili vseh nas. V sodelovanju s šolsko svetovalno službo in razredniki ter ostalimi sodelavci se nenehno trudimo z dejavnostmi, ki so usmerjene v gradnjo spoštljivih in strpnih medsebojnih odnosov.

Šola žal ne more prevzeti vsega bremena preprečevanja nasilja, zato je pomembno sodelovanje s starši in pristojnimi institucijami ter strokovnjaki s posameznih področij.

Spoštovani starši, s svojim ravnanjem in obnašanjem smo zgled otrokom, ključno je, da jim namenimo dovolj časa za druženje in pogovor, kaj je sprejemljivo obnašanje in kaj ni. V šolskem prostoru bomo veliko uspešnejši, če boste v družini spregovorili o vzorih in vrednotah, ki naj bi jih živeli. Sodelovanje je ključ do uspeha.

V petek, 12. 5. 2023, bomo šole na pobudo vlade in po priporočilih ministrstva del pouka namenili različnim, starosti otrok prilagojenim aktivnostim pod geslom dan kulture nenasilja in strpnosti.

Hvala, ker ste z nami!

Aleš Tuhtar, ravnatelj