Dan brez avtomobila ali dan, ko okolje trka na vest

Objavljeno: 4.10.2016 | Avtor: mlampret

V četrtek, 22. 9., smo na naši šoli obeleževali Dan brez avtomobila in osrednjo slovesnost ob Evropskem tednu mobilnosti. V šolo smo šli ta dan peš prav vsi učenci naše šole, tudi vozači. Ob prihodu v šolo smo v razredih zabeležili svoja opažanja na poti v šolo. Po prvi uri smo predstavniki razredov zbrali rezultate ankete. Najpomembnejše ugotovitve smo predstavniki tretje triade predstavili na okrogli mizi. Tam smo gospodu županu posredovali opažanja v prometu tako sevniški kot boštanjski osnovnošolci. Kasneje smo se vsi učenci zbrali na zgornjem igrišču, kjer je potekala osrednja prireditev. Nastopali so učenci OŠ Sevnica in učenci OŠ Boštanj, ki so ta dan k nam prišli peš. Nekateri srečneži so bili izžrebani in so dobili praktične nagrade. Na prireditvi so nastopali učenci obeh osnovnih šol ter gost, Rok Trkaj, ki nas je dvignil na noge in nam vlil pozitivne energije. Z zgovornimi besedili je potrkal na naš odnos do okolja. Ob koncu prireditve so se vsi, ki so se ta dan v šolo pripeljali s kolesom, odpravili pred glavni vhod, kjer sta najboljša kolesarja naše šole slovesno odprla novo kolesarnico.

Všeč mi je, da se učitelji, starši in drugi trudijo, da se zavedamo, kaj je dobro za nas in naše življenje.

Nikolina Ilinčić, 8. c