REGIJSKO TEKMOVANJE IZ ZNANJA ZGODOVINE

Objavljeno: 8.03.2016 | Avtor: MArjeta Teraž

V torek, 2. februarja 2016, je na Osnovni šoli Artiče potekalo regijsko tekmovanje iz znanja zgodovine, ki se ga je udeležilo 10 učencev naše šole. Letošnja tema tekmovanja so bili kmečki upori. V Artiče smo se odpravili ob 12.30. Ko smo prispeli, smo v jedilnici počakali, da so nas razvrstili po učilnicah.

Ob 14.00 uri smo pričeli z reševanjem nalog. Naloge so bile kar težke, potrebno je bilo veliko znanja in razmišljanja. Največ znanja o kmečkih uporih smo pokazali Nina Krejan, Tjaša Kosem, Janez Urban Nepužlan, Tinkara Jene, Martin Sešlar, Kaja Uranič in jaz, za kar smo prejeli srebrna priznanja. Učenki Nina Krejan in Tjaša Kosem pa se bosta udeležili državnega tekmovanja v znanju zgodovine v Brežicah. Vsi jima želimo veliko sreče.
Sara Zabasu, 9. a