POHOD PRVOŠOLCEV NA ZAJČJO GORO

Objavljeno: 28.09.2022 | Avtor: Tadeja Rupar

Na Dan slovenskega športa, 23. 9. 2022, smo prvošolci odšli na športni dan. Cel teden smo se veliko gibali, hodili peš in spoznavali načine, kaj vse lahko naredimo za trajnostno mobilnost. Zato smo se odločili, da gremo na Zajčjo Goro peš. Izpred šole smo odšli kmalu po osmi uri, ko je bila  po dolinah še megla, naš hrib pa že obsijan s soncem. Med hojo smo bili pozorni na različne rastline in okoliške hribe, prepevali  smo pesmice in klepetali. Tako smo pregnali srnico, pritegnili pa pozornost oslička in krav, ki so nas prišli pogledat bolj od blizu. Seveda preko ograje in električnega pastirja. Na vrhu hriba smo se okrepčali in se igrali na travniku. Učenci so z veseljem prisluhnili izmišljeni zgodbici o zajčku in navdušeno iskali skriti zaklad. Na poti nas je pogostila s sokom in piškoti družina učenke Nine Gajšek, kjer smo imeli krajši postanek. V šolo smo se vrnili prijetno utrujeni, a zadovoljni in veseli. Preživeli smo poseben in malo drugačen dan – dan v naravi.

Učenci in učiteljice 1.r