DRŽAVNO TEKMOVANJE ZA ZLATO KUHALNICO

Objavljeno: 14.10.2021 | Avtor: Barbara Košar

Učenke Pia Petan, Ajda Lednik in Lana Vurnek smo se 17. 09. 2021 udeležile regijskega tekmovanja za Zlato kuhalnico in si prikuhale zlato priznanje. Z našo jedjo smo se uvrstile na državno tekmovanje, ki je bilo v sredo 13.10. 2021. Tekmovanje je potekalo v Postojni oziroma v Postojnskem dvorcu. Na tekmovanju je kuhalo 9 osnovnih šol. Razdelili so nas v tri skupine. Vsaka skupina je imela eno uro časa za pripravo jedi. Po končanem kuhanju smo pojedli svojo jed in dobili še kosilo. Medtem ko smo čakali, da druge skupine končajo s kuhanjem ter na razglasitev, so nam v sklopu Zlate kuhalnice pripravili brezplačen ogled razstave metuljev sveta in Proteusove jame VIVARIJ.

Čas je bil za razglasitev. Tekmovalo nas je 9 šol, od tega jih je 6 dobilo srebrno priznanje, 3 pa zlato priznanje. Me smo osvojile zlato priznanje oziroma 3. mesto in se domov odpravile z veliko kuhalnico.

Učenke kuharskega krožka OŠ Sava Kladnika Sevnica