Pouk na daljavo brez računalnika

Objavljeno: 13.12.2020 | Avtor: Barbara Vidic

Letos se je december pričel bolj žalostno, saj že dva meseca nismo šli v šolo. Pouk poteka preko računalnika. To nam, otrokom, ni všeč saj pogrešamo sošolce. Da so nam dnevi bolj zanimivi, nam v mesecu decembru vsak teden učiteljica Barbara pripravi presenečenje. Eno izmed presenečenj je bil dan brez računalnika. Zjutraj smo se zbudili, prižgali računalnik ter pogledali naloge za ta dan. Nato pa smo hitro izklopili računalnik. Ta dan smo imeli na urniku tri predmete – matematiko, slovenščino in likovni pouk. Navodila so bila, da pri matematiki ponavljamo tekočo snov, pri slovenščini smo morali prebrati poljubno knjigo in nekaj ustvariti na njeno temo. Pri likovnem pouku pa smo lahko poljubno ustvarjali. Jaz sem prebral knjigo Drejček in trije marsovčki in napisal obnovo. Pri matematiki sem vadil račune iz delovnega zvezka Računanje in igra. Pri likovnem pouku pa sem narisal več slik s suhimi barvicami, saj zelo rad rišem.

Dan mi je bil zanimiv in komaj čakam še kakšen tak dan. Zelo rad pa bi se vrnil v šolo in videl svoje prijatelje.

Zapisal: Tai Cvar Gončin, član novinarskega krožka