Učenci OŠ Sava Kladnika Sevnica v projektu Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah

Objavljeno: 30.09.2020 | Avtor: Aleš Tuhtar

Učenci od 1. do 5. razreda centralne šole ter 1., 2., 4. in 5. razreda POŠ Loka pri Zidanem Mostu so se letos prvič vključili v projekt Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah. V povezavi s projektom v tednu od 28. 9. do 2. 10. 2020 izvajamo dejavnost ”Gremo peš s kokoško Rozi”. Namen dejavnosti je, da čim več učencev motiviramo za trajnostni prihod v šolo: peš, s kolesom, skirojem, rolerji, z javnim prevozom ali pa v obliki sopotništva. Za vsak trajnostni prihod so nagrajeni s kartico kokoške Rozi. Znotraj oddelka in na ravni šole se vsakodnevno tudi meri ali se število trajnostno prihajajočih učencev zvišuje.

Sam ocenjujem, da so učenci dejavnost dobro sprejeli. Lepo je videti, ko gredo zjutraj v šolo peš ali pa se v spremstvu staršev pripeljejo s skirojem. Nekaj utrinkov si lahko ogledate na fotografijah.

Aleš Tuhtar,

koordinator projekta