RAZSTAVA PRAVLJIČNO USTVARJALNEGA KROŽKA v ZD Sevnica

Objavljeno: 12.03.2020 | Avtor: Patricija Redenšek

Pravljično ustvarjalni krožek obiskujejo učenci in učenke prvih razredov. Srečujemo se vsako sredo, kjer učenci poslušajo pravljice, različne zgodbe, pesmice, občasno poustvarjajo in interpretirajo svoje vtise in razumevanje  prebranega. Pri poslušanju pravljic se navajajo na pozorno poslušanje, strpnost pri pogovoru in bogatijo svoj besedni zaklad. Predvsem pa se sproščajo in jadrajo v svet domišljije. S pomočjo slikanja, risanja in oblikovanja iz različnih materialov ustvarjajo izdelke.

Učencem je bila zelo všeč knjiga Najmanjša sova, ki smo jo prebrali in govori o beli sovici. Odločili smo se za poustvarjanje v kombinirani tehniki lepljenja in slikanja s tempero. Najbolj so bili učenci navdušeni nad slikanjem z belo tempero s posebnim pripomočkom in to ni bil kot običajno čopič.  S svojimi izdelki so bili zelo zadovoljni, zato smo se odločili, da jih razstavimo v ZD Sevnica. Mladi ustvarjalci so jih želeli pokazati tudi drugim otrokom, ki obiščejo otroško čakalnico in jim tako vsaj malo popestriti obisk pri zdravniku.

Učenci pravljično ustvarjalnega krožka

in mentorica Tadeja Rupar