Naravoslovni dan v četrtem razredu

Objavljeno: 10.10.2017 | Avtor: Sergeja Seljak

V sredo, 4. oktobra, smo imeli učenci 4. razreda naravoslovni dan. Obiskala sta nas Inan in Silvija. Razdelili smo se v dve skupini; vsaka skupina je dobila svojo preprogo. Zaprli smo oči in poleteli – ko smo  odprli oči, smo dobili prvo nalogo. V skupini smo morali narisati šolo. Druga naloga je bila, da smo se člani skupine razvrstili po abecednem vrstnem redu. Nato smo na majhne listke zapisali svoja imena in listke položili v sredino kroga. Vsak učenec je izbral listek in si tiho prebral ime izbranega učenca. Voditelja delavnice sta razdelila liste, na katere smo napisali lepo misel za izbranemu sošolcu. Listke smo predali sošolcem in jim tako polepšali dan.

Nato nas je obiskal upokojeni policist, ki nam je predstavil dva fanta – Luka in Janija. Bila sta si podobna, a hkrati različna. Policist je predstavil njuni zgodbi, ki sta bili zelo poučni. V tem dnevu smo se naučili veliko novega.

Lana Vurnek in Nia Bedek, 4. c