Medgeneracijsko sodelovanje v 1.c

Objavljeno: 20.02.2017 | Avtor: Nuša Gradišnik

V okviru projekta Medgeneracijsko sodelovanje smo 16. 2. 2017 izvedli drugo srečanje. Enourno druženje je potekalo v OŠ Sava Kladnika Sevnica, v učilnici 1.c razreda. Obiskal nas je 88-letni dedek, gospod Janez Repše, oskrbovanec Doma upokojencev Sevnica. S seboj je prinesel brošuro z naslovom Moji spomini, ki jo je sam napisal. Vključil se je v krog in z nami poklepetal. Gospod nas je seznanil s tem, kakšno je bilo življenje nekoč. Povedal je, kako je bilo v šoli, ko jo je on obiskoval, in kakšno je bilo življenje otrok. Prvošolčki so mu zastavljali vprašanja in mu z zanimanjem prisluhnili, saj zna gospod zelo doživeto pripovedovati. Izvedli smo minuto za zdravje, ki jo je vodil gospod Repše. Skupaj smo prepevali tudi slovenske ljudske pesmi. Obisk je bil še posebej dobrodošel, saj smo s srečanjem nadgradili temo pri pouku – Bilo je nekoč.

Učenci 1. c in učiteljici smo mu hvaležni za obisk.

Želimo mu še veliko veselih in sončnih dni.