Sodelovanje na natečaju “Na obisku pri Juriju Dalmatinu”

Objavljeno: 18.11.2016 | Avtor: Sergeja Seljak

Nekaj učencev OŠ Sevnica se je podalo na obisk k Juriju Dalmatinu. Da, prav ste prebrali. Čeprav ga že več stoletij ni več med nami, je v zavesti Slovencev še kako prisoten. Ne le pri odraslih, temveč tudi pri otrocih. To so dokazali vsi tisti, ki so se v mislih podali v preteklost in ozavestili pomen dela protestantov za današnji čas.

Učenci so sodelovali na likovno-literarnem natečaju “Na obisku pri Juriju Dalmatinu”, ki ga je že devetič zapored organiziralo Slovensko protestantsko društvo Primož Trubar – podružnica Posavje, Valvasorjeva knjižnica Krško in Osnovna šola Jurija Dalmatina Krško v sodelovanju z Osnovno šolo Boštanj. V prostorih OŠ Boštanj je včeraj, 17. 11., potekalo odprtje razstave izdelkov likovno-literarnega natečaja z naslovom »Na obisku pri Juriju Dalmatinu«, posameznim ustvarjalcem pa so podelili tudi Dalmatinove značke in Dalmatinova priznanja. Natečaja se je letos udeležilo tudi 8 učencev naše šole, 5 jih je svoj obisk pomembnega moža izrazilo s pomočjo likovnih tehnik, tri dekleta pa so uporabila besedni jezik. Čudoviti likovni izdelki so nastali izpod rok prvošolcev; Julije Hahn, Anžeta Travna, Nije Govekar in Nejca Trbovca, ki so ustvarjali pod mentorstvom ge. Martine Trbovc, svojo izjemno domiselno sliko je prispeval petošolec Tadej Čerček, katerega mentorica je ga. Petra Jesih. Literarne prispevke so zapisale osmošolki Ana Košir in Nikolina Ilinčić, pod vodstvom mentorice ge. Sergeje Seljak, in devetošolka Neja Vidmar; njena mentorica je ga. Jelka Slukan.  Prav vsi omenjeni učenci so prejeli Dalmatinove značke, Tadej Čerček in Neja Vidmar pa sta prejela še Dalmatinovo priznanje. Vsem udeležencem natečaja iskreno čestitamo.