DAN V TEDNU MOBILNOSTI, 22. 9. 2016

Objavljeno: 22.09.2016 | Avtor: Erika Anzelc Intihar

Ta dan smo posvetili mobilnosti. Kaj je to? Nekaj v zvezi s telefonom. Tako pravijo naši prvošolci. Ugotovili smo, da je to v zvezi s hojo in premikanjem. Peš, z avtom, avtobusom, kombijem, kolesom ali motorjem. Sprehodili smo se po Studencu in ugotovili, da imamo urejene pločnike in malo manj urejen prostor za kolesarje. Bilo bi tudi dobro, da bi imeli pločnike tudi po drugih vaseh. Ugotovili smo, da nekateri krajani napačno parkirajo pred šolo. V ta namen smo izdelali opozorila, ki jih bomo dali tistim avtomobilom, ki bodo parkirali na napačnem mestu. Izdelali smo tudi smeškote, ki jih bomo dali tistim, ki so pravilno parkirali. Pa še to: Učenci, ki hodijo v šolo peš ali s kolesom, so bolj uspešni učenci.