TEKMOVANJE IZ FIZIKE 2016

Objavljeno: 11.05.2016 | Avtor: mlampret

Učenci, ki jih zanima naravoslovje in fizika, se lahko pomerijo v znanju fizike na šolskem, področnem in državnem tekmovanju. Cilji tekmovanja v znanju fizike so razširjanje in poglabljanje znanja, primerjanje znanj med učenci na področju fizike, izpopolnjevanje  eksperimentalnega  dela , odkrivanje in spodbujanje za fiziko nadarjenih učencev.  Učenci, ki dosežejo dovolj točk na šolskem tekmovanju se uvrstijo na področno tekmovanje v znanju fizike, kjer  lahko usvojijo srebrno priznanje na področnem tekmovanju.

Bronasta priznanja na šolskem tekmovanju so  osvojili :

Žan Seničar 8. c, Janez Urban Nepužlan  8. c, Miha Šantej  8.c , Ana Močnik  8.a, Luka Udovč 8.c,  Tinkara Jene 9. b, Tino Bajc 9 .c  in  Lara Vraničar  9. c .

Naši učenci so bili uspešni  že na področnem tekmovanju , saj so usvojili  pet srebrnih priznanj.

Srebrna priznanja na področnem tekmovanju so usvojili :

Žan Seničar 8. c, Janez Urban Nepužlan  8. c, Miha Šantej  8.c , Ana Močnik  8.a in Tinkara Jene 9.b.

Najboljši učenci, ki dosežejo dovolj točk na področnem tekmovanju se uvrstijo na državno tekmovanje. Tako sta se tudi naša učenca Žan Seničar in Janez Urban Nepužlan , oba iz 8.c,  uvrstila na državno tekmovanje  in se odlično odrezala.  Žan je usvojil  zlato Stefanovo priznanje, Urban pa srebrno .

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem.

Mentorica Valentina Mlakar

Dobra 8_s