32. OBČINSKI OTROŠKI PARLAMENT

Objavljeno: 14.04.2022 | Avtor: Natalija Divjak Zalokar

V petek, 8.4.2022, smo se predstavniki otroških šolskih parlamentov  vseh sedmih šol občin Sevnica in Radeče udeležili 32. OBČINSKEGA OTROŠKEGA PARLAMENTA, ki je potekal v Kulturni dvorani Sevnica. Obiskali so nas tudi g. Vinko Hostar, predsednik Zveze prijateljev mladine Krško, g. Tomaž Režun, župan Občine Radeče in ga. Mojca Sešlar, predstavnica Občine Sevnica.

Najprej smo se pogovorili o tem, kaj vse nas čaka skozi dan, nato pa smo se odpravili na delavnice o poklicih. Spoznali smo poklic frizerja, kjer so nam tudi uredili pričesko, nato smo si pri mizarju ogledali nekaj izdelkov, ki so jih naredili na mizarski šoli ter tudi sami izdelali lesen spominek, iz Zdravstvenega doma Sevnica pa je prišla medicinska sestra, ki nam je predstavila svoj poklic in nam pokazala osnovne postopke oživljanja. Pri vsaki delavnici smo se naučili veliko novega, nekaterim pa je predstavitev poklicev pomagala pri odločitvi, kam se vpisati na srednjo šolo. Nato je sledila debata, pri kateri smo na temo Moja poklicna prihodnost odgovarjali na vprašanja in si izmenjavali medsebojna mnenja. Po debati je sledilo glasovanje o izboru kandidatov za predstavnika občin Sevnica in Radeče na 32. Nacionalnem otroškem parlamentu. To sta postali učenka OŠ Blanca Pia Paulina Pinoza ter naša učenka Žanin Cesar, ki sta že 11.4.2022 odšli v Ljubljano in zastopali občini Radeče in Sevnica.

Zapisala: Ena Sekulić, 8.b