26. 9. 2020 – EVROPSKI DAN JEZIKOV

Objavljeno: 3.10.2020 | Avtor: Barbara Košar

V soboto, 26. septembra, smo obeležili Evropski dan jezikov, ki poteka že 19. leto zapored. Vsako leto več milijonov ljudi v državah članicah Evropske unije sodeluje pri raznih dejavnostih za spodbujanje jezikovne raznolikosti in sposobnosti govora v različnih jezikih.

Splošni cilj Evropskega dneva jezikov je opozoriti na evropsko bogato jezikovno in kulturno raznolikost, ki jo je potrebno spodbujati ter ohranjati. Pa tudi širjenje obsega jezikov, ki se jih ljudje učijo skozi vse življenje z namenom, da bi razvili svoje večjezične sposobnosti in okrepili medkulturno razumevanje.

Tudi na naši šoli smo se odločili, da obeležimo ta dan. Pri pouku angleščine smo z učenci 1. triade pripravili razstavo na temo ‘Jeziki Evrope’, ki si jo lahko ogledate v prostoru pred tajništvom. Učenci so ob delu zelo uživali, ob razstavnem stebru pa se ustavlja tudi vedno več otrok 2. in 3. triade, ki obnavljajo svoje znanje poznavanja evropskih zastav.

V nadaljevanju pa delimo nekaj foto utrinkov.

Nuša Novak, učiteljica TJA v 1. triadi