1. planinski izlet na Veliko planino

Objavljeno: 15.10.2022 | Avtor: Tanja Žnidaršič

V soboto, 15. 10. 2022, smo se planinci skupaj s planinci iz sosednjih šol Boštanj, Blanca in Tržišče, v sodelovanju PD Lisca Sevnica odpravili na 1546 m visoko Veliko planino. Skupaj nas je bilo 61 in vsi smo bili navdušeni nad pohodom. Med vožnjo do izhodišča so nas prestrašile dežne kaplje, a kmalu so se oblaki razkadili in naša pot je bila izredno prijetna. Na vrhu planine nas je pozdravilo še nekaj kravic, večina njih pa je že odšla na domače kmetije. Srečali smo tudi nekaj drugih planincev, ki so bili navdušeni nad nami… kako prijetni mladi planinci smo. Dan smo prijetno utrujeni zaključili in srečno smo se vrnili domov. Naslednjič se bomo ponovno družili s sosednjimi šolami… vabljeni vsi, ki imate radi naravo in pohode.

Mentorica planinskega krožka

Tanja Žnidaršič