IZOBRAŽEVANJE NA DALJAVO

Pozdravljena učenka, pozdravljen učenec,

navodila za učenje in učno gradivo najdeš tako, da na levi strani spletne strani v razdelku ZA UČENCE – IZOBRAŽEVANJE NA DALJAVO najdeš ustrezen predmet in klikneš nanj.

Verjamemo, da ti bo uspelo

______________________________________________________________________________________________

ZA STARŠE:

Verjamemo, da je nova situacija izziv tudi za vas, dragi starši.

Na POVEZAVI lahko najdete več napotkov za starše oz. družine v času izrednih razmer. (NOVO)
Pripenjamo tudi povezavo do članka Nasveti za ohranjanje dobrega psihičnega počutja v času soočanja s covid 19 POVEZAVA

V časih, ki predstavljajo poseben izziv za družine in družinsko življenje, so v Posvetovalnici Novo mesto pripravili nekaj spodbud za starše:

KAKO MOTIVIRATI ZA ŠOLANJE NA DOMU

MINUTKA ZA STARŠE

NE POZABIMO NA VESELJE

PISMO STARŠEM MLADOSTNIKOV

1 Napetost v družini.docx

2 DRUŽINSKI URNIK v času izolacije

3 Otroci_EKRANI_IN EPIDEMIJA

4 Naravne igrače

5 NEMIRNI otroci in izolacija

Nasveti_za-ucence_pouk_na_daljavo (novo)

Dragi učenec, draga učenka!

Včasih se zgodi, da pride kaj, kar nikakor nismo načrtovali. Kaj, kar življenje, kot smo ga poznali, obrne čisto na glavo.

In čeprav se je svet za trenutek malo ustavil, čisto malo spremenil, še ne pomeni, da ga je konec. Prav je, da se vsi skupaj držimo navodil in ostajamo doma ter se ne družimo med seboj. Še vedno pa lahko:

• Gremo na sprehod in opazujemo čudovito pomladno naravo.
  • Pomagamo pri gospodinjskih opravilih in se kar tako, mimogrede, naučimo pripraviti mizo, okusno sladico in kot za šalo pretvarjati grame v dekagrame.
  • Preberemo knjige iz domače knjižne police in se igramo družabne igre.
  • Še vedno se lahko družimo med seboj. In kar je najbolje, družiti se MORAMO preko telefona in računalnika. Fino, a ne?
  • Telefon, računalnik in televizija pa bodo v naslednjih dneh tudi pomagali pri šolskem delu. Učitelji vam bodo preko šolske spletne strani pripravljali gradiva in naloge; številne spletne strani imajo možnost brezplačne registracije, kjer boste lahko igrali interaktivne igre in se učili, na RTV SLO so vsak dan od 9.00 – 11.00 pripravili izobraževalne vsebine…
  • Do nadaljnjega ostajamo doma. To niso počitnice. Šolsko delo moramo opravljati. Redno, vestno in odgovorno. Saj se spomnite 8 krogov odličnosti, mar ne? V nadaljevanju smo pripravili nekaj nasvetov KAKO SE ŠOLSKEGA DELA LOTITI ODGOVORNO:
  1. PRIPRAVA NA UČENJE
  2. URNIK UČENJA
  3. UČINKOVITE TEHNIKE UČENJA

1. Priprava na učenje

Pomembno je, da smo dovolj naspani. Zato pojdite spat ob primerni uri, da se zjutraj zbudite spočiti.

Možgani potrebujejo tudi dovolj vode, zato poskrbite, da pijete dovolj.

Prostor prezračite in delovni prostor uredite tako, da imate na mizi samo tisto, kar res potrebujete.

1. Urnik učenja

Da ostanete v dobri »šolski kondiciji« je pomembno, da si delo razporedite tako, kot da bi bili v šoli. Torej, vsak dan sproti. Najbolje je, da si izdelate  URNIK UČENJA, ki se ga potem tudi držite. Kombinirajte učenje, prosti čas in druženje z družino ter pomoč pri gospodinjskih opravkih.

1. Učinkovite tehnike učenja
  • Med učenjem delajte krajše odmore (npr. sprehodite se po kozarec vode).
  •  Učite se tako, da ste ves čas aktivni. Samo branje učnih gradiv ni dovolj. Učite se »s svinčnikom v roki«. podčrtavanje, delanje izpiskovali miselnih vzorcev. Pri matematiki, fiziki rešujte naloge. Tuje jezike se najbolje učite tako, da nove besede čim večkrat zapišete.

V naslednjih dneh bomo objavili še nekaj »trikov« kako se učinkovito učiti. Zato pozorno spremljajte šolsko spletno stran. Predvsem pa ne

pozabite, da smo v tem skupaj. Če vas kaj zanima, pa le pogumno vprašajte. Starše, sošolce po telefonu ali učitelje preko elektronske pošte.

Pomembno je, da si najdete nekoga, s katerim se lahko pogovarjate o šolskem delu ali pa novi nadlogi, imenovani koronavirus.

Svetovalne delavke smo v tem času na voljo za informacije in v pomoč ter podporo. Dosegljive smo preko e-pošte:

Damjana Zupančič Lisec: damjana.zupancic@ossevnica.si

Janja Kranjc: janja.kranjc@ossevnica.si