NIP_UMETNOST

25.-29- 5- 2020

Preberite odlomek iz igre Lenča Flenča, ki ga je napisal Milan Dekleva. Uživajte! Kaj mislite, kako bi potekalo dogajanje – igra, če bi na koncu vstopila mama? Kaj bi rekla mama, kaj Lenča in kaj bratec?

UD umetnost Športna pričeska

12.-15. 5. 2020

Ples Pike Nogavičke

umetnost 12. 5. ples Pika Nogavička

torek, 21. 4. 2020

Ustvarjanje besedila za praznike

UMETNOST 20. 4.

sreda, 8. 4. 2020

Ogled lutkovne ali gledališke igre

Vabim te, da s klikom na spodnji povezavi obiščeš Lutkovno gledališče Ljubljana oziroma si ogledaš:

ali lutkovno predstavo Štiri črne mravljice (traja 33 min)

ali igrano predstavo Tajno društvo PGC (traja 1 uro in 20 min).

Želim, da uživaš.

Če ne bo uspelo, si oglej po televiziji kakšno lutkovno igro ali pa film.

Napiši, kaj si si ogledal in kaj ti je bilo všeč.

: http://www.lgl.si/si/predstavitveni-video?fbclid=IwAR1CK2D9MVKHeQCKCMzNveBpZMGAzcxgFnFdY8Pov54Pcqb6rS24MlIIaRY

sreda, 1. 4. 2020

gledališki list Gledališke skupine Studenček

Pošiljam ti gledališki list predstave, ki bi jo zaigrali naši vrstniki s podružnice Studenec (če bi imeli srečanje v Krmelju). Preberi ga in v spletni učilnici odgovori:

a) koliko igralcev nastopa

b) kdo je glavna oseba in kakšna je.

Gledališka skupina Studenček OŠ Sava Kladnika Sevnica,  Podružnična osnovna šola Studenec

Anita Šefer Mihelič:  MERI LI EN

Priredba: Andreja Janc

Zasedba vlog:

NELI: Nina Turk VEVERIČKA: Neja Konajzler ZAJEC: Mitja Lisec SINIČKA: Viktorija Hribšek TAŠČICA: Lina Marušič MRAVLJICA 1: Lara Lužar MRAVLJICA 2: Valentina Banović MEDVED: Anita Kuhar MERI LI EN: Anna S. Amigoni SMREKA 1: Lana Novak SMREKA 2: Mia Prelesnik SMREKA 3: Nika Avsec SMREKA 4: Neja Novšak SMREKA 5: Zarja Zgonc

Mentorstvo, režija, dramaturgija, scenografija, kostumografija: Andreja Janc

Glasbena oprema: Mateja Prah

Kratek opis predstave : V igrici spremljamo deklico Neli, ki ni nič kaj prijazna deklica. Vsako stvar, ki jo mora narediti, čeprav gre le za igro z žogo, opravlja godrnjaje in z nejevoljo. Nikoli ni z ničemer zadovoljna. Poškodovala je smreke in navsezadnje tudi sebe. Živali ji sklenejo pomagati in jo odpeljejo k čudežni cvetlici. Ta ji naloži delo, ki ga sprva opravi s slabo voljo, zato dela ne opravi uspešno. Ji bo uspelo z dobro voljo opraviti zadano ji nalogo?

Predstava traja 15 minut.

NALOGA: Zapiši: koliko igralcev nastopa, kdo je glavna oseba in kakšna je.

Pozdravljen/-a!

Upam, da bo tale virus kmalu odšel in da se bomo lahko kmalu predstavili staršem, sorodnikom, javnosti.  Torej, ne pozabite, kaj vse smo ustvarili. V mislih ponovite ne le besedilo, ampak tudi gibanje, spomnite se, ob kateri glasbi smo naredili kak prizor.

In zdaj naloga: na list zapiši, kdo vse je ustvaril predstavo. Pomisli na glasbo, sceno, kostume … Pomagaj si z vabilom, ki si ga prejel. In napiši  naslov USTVARJALCI PREDSTAVE. Podpiši se. Izdelek opremi z ilustracijo, ki predstavlja našo predstavo.

Veliko dobre volje!

Jelka Slukan, učiteljica IP umetnost