DKE_7

Pouk na daljavo bo potekal še kar nekaj časa. Za uspešnejše delo vam pošiljamo svoje elektronske naslove, kjer bomo med tednom dosegljivi v času od 8.00 do 13.00.

Vesna Butkovič: vesna.butkovic@ossevnica.si

Marjeta Teraž: marjeta.teraz@ossevnica.si

Vlasta Guček: vlasta.gucek@ossevnica.si

minimalni standardi *,

temeljni standardi **,

standardi višjih taksonomskih stopenj ***.

ČLOVEKOVE PRAVICE

V primeru težav oziroma pri svetovanju, se lahko v času od 8.00 do 13.00 obrneš na učiteljico, ki te poučuje-vesna.butkovic@ossevnica.si

I. Preberi zgodbo o Malali v samostojnem delovnem zvezku str. 59.

1. S pomočjo besedil v samostojnem delovnem zvezku str. 60 reši 1. Nalogo, str. 62 / 2. – 4. naloge.
  2. Uporabi besedilo  v samostojnem delovnem zvezku str. 62- 63, ČLOVEKOVE PRAVICE SKOZI ZGODOVINSKI ČAS, reši 1. nalogo na str. 64.

III. V brskalnik vpiši  https://www.us-rs.si/strip/ in si oglej ter preberi človekove pravice, ki so zapisane v slovenski ustavi.

1. V zvezek čez dve vrsti zapiši naslov SLOVENIJA IN ČLOVEKOVE PRAVICE.

Učno snov, ki si jo samostojno predelal/a, zapiši v zvezek v obliki miselnega vzorca.

REŠITVE ZA TEDEN OD 16.3.2020 DO 20.3.2020

Pozdravljeni sedmošolci in sedmošolke. Upam, da ste uspešno opravili naloge, ki sem vam jih posredovala. Na spodnji povezavi najdete rešitve.

Prijeten dan želim in ostanite zdravi.

Rešiteve Človekove pravice

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Draga učenka, dragi učenec,

pouk na daljavo bo potekal še kar nekaj časa. Za uspešnejše delo bomo vsaj na e-zvezi. Pošiljamo vam svoje spodnje e-naslove, ki jih boste uporabili za e-komunikacijo s svojo učiteljico zgodovine, geografije, DKE:

vlasta.gucek@ossevnica.si

vesna.butkovic@ossevnica.si

marjeta.teraz@ossevnica.si

Naloge oz. vsebine, ki vam jih posredujemo na spletni strani šole, so namenjene vsem vam, saj večinoma zajemajo minimalne in temeljne standarde znanj, zato jih rešujete vsi. Nikakor pa se ne ustrašite tudi zahtevnejših nalog.

Morda vam bo v pomoč spodnja barvna lestvica glede zahtevnosti nalog in vsebin, ki vam jih posredujemo:

minimalni standardi (obvezno reševanje), temeljni standardi (obvezno reševanje), standardi višjih taksonomskih stopenj (izbirno).

Pouk Domovinske in državljanske kulture in etike v tednu, od 23. 3. do 27. 3. 2020

OTROKOVE PRAVICE

REŠITVE ZA TEDEN OD 23.3.2020 DO 27.3.2020

REŠITVE OTROKOVE PRAVICE

Pouk Domovinske in državljanske kulture ter etike v tednu, od 30. 3. do 3. 4. 2020

VAROVANJE ČLOVEKOVIH PRAVIC

REŠITVE ZA TEDEN OD 30.3.2020 DO 3.4.2020

REŠITVE – VAROVANJE ČLOVEKOVIH PRAVIC

Pouk Domovinske in državljanske kulture ter etike v tednu, od 6. 4. do 10. 4. 2020

STANJE ČLOVEKOVIH PRAVIC V SVETU

REŠITVE – STANJE ČLOVEKOVIH PRAVIC V SVETU

KAKO SHRANITI ZAPISKE V SPLETNI UČILNICI ?

Kako shranim zapiske v spletni učilnici- UČENCI

Pouk Domovinske in državljanske kulture ter etike v tednu, od 20. 4. do 24. 4. 2020

STANJE ČLOVEKOVIH PRAVIC V SLOVENIJI

REŠITVE ZAPISOV V ZVEZKU