V majhnem smo veliki – odprtje prizidka k šoli na Studencu

Objavljeno: 19.11.2017 | Avtor: Sergeja Seljak

9. novembra, smo bili priča dogodku, ki so ga učiteljice in učenci podružnične šole Studenec in z njimi tudi vsi na centralni šoli nestrpno pričakovali. Ob 16. uri se je namreč začela prireditev ob otvoritvi prizidka k osnovni šoli. Na igrišču ob šoli se je zbrala velika množica ljudi, ki se je skupaj s Studenčani veselila novih pridobitev. Prikupno prireditev, ki sta jo povezovala učenca Evelin in Tadej, so popestrili malčki iz skupine Cepetavčki in učenci POŠ Studenec. Prisluhnili smo ubranemu petju in izbranim recitacijam, program so sooblikovali tudi govorniki: ravnateljica vrtca, ga. Vlasta Fele; ravnateljica OŠ Sava Kladnika Sevnica, ga. Mirjana Jelančič, župan Občine Sevnica, g. Srečko Ocvirk in direktor direktorata za predšolsko vzgojo in osnovno šolstvo, g. Gregor Mohorčič. Vsi so poudarili pomen podružnične šole, ki s svojo vpetostjo v lokalno okolje daje otrokom, staršem in vaščanom velik doprinos k boljšemu in lepšemu življenju na vasi. Ob koncu programa so učenci in malčki prerezali pentljo in v zrak spustili vsak svoj balonček ter tako uradno odprli nov prizidek. Vsi prisotni so bili povabljeni v notranjost šole, ki je včeraj zažarela v najlepši luči.

Dragi učenci in učiteljice, malčki in vzgojiteljice; želimo vam, da bi se v novih prostorih počutili varne, sprejete in vedno dobrodošle!