UTRINKI IZ PRAVLJIČNEGA KROŽKA

Objavljeno: 14.05.2019 | Avtor: mlampret

Prvošolčki so v letošnjem šolskem letu lahko obiskovali pravljični krožek, kjer so se spoznavali z različno literaturo. Brali smo pravljice, različne zgodbice, smešnice, pesmice. Učenci so se navajali na skupinsko in samostojno pripovedovanje ob ilustracijah. Zgodbice so pripovedovali tudi s slikami, ilustrirali so knjige po svojih vtisih in doživetjih. S svojimi risbicami so popestrili razstavni pano pred šolsko knjižnico. Za novoletne praznike so izdelali voščilnice, napisali želje ter jih v sklopu sodelovanja v mednarodnem projektu iEARN poslali v ZDA in Kanado. Tako so se srečali z našim običajem prazničnega pisanja voščilnic po pošti. Po želji je vsak učenec lahko predstavil svojo najljubšo pravljico, zgodbico ali pesmico. Kar nekaj zanimivih aktivnosti nas še čaka do konca šolskega leta, nekatere utrinke našega druženja pa smo zabeležili s fotoaparatom in si jih lahko ogledate.

Učenci pravljičnega krožka in mentorica Tadeja Rupar