UČENCI OSNOVNE ŠOLE SEVNICA ŽE TRETJIČ ZAPORED POSTALI VSEEKIPNI DRŽAVNI PRVAKI V KROSU

Objavljeno: 21.04.2017 | Avtor: mlampret

Včeraj, 20. 4., se je 20 učencev in učenk naše šole udeležilo državnega prvenstva v krosu. V Mariboru so se pomerili z najboljšimi tekači osnovnih šol iz cele Slovenije. Na progo so se podali z željo, da dosežejo čim boljši rezultat in tako pomagajo svoji ekipi do novega državnega naslova.
Kljub temu da ekipa ni bila popolna, so naši tekači z borbenim pristopom uspeli ubraniti naslov vseekipnega državnega prvaka.
V razvrstitvi posameznih letnikov je državni naslov osvojila ekipa 8. razredov, medtem ko je ekipa 6. razredov zasedla 2. mesto v državi.
Med posameznicami se je najbolje odrezala Nika Dobovšek, ki je postala državna prvakinja med učenkami 8. razredov, druga mesto pa je med učenkami 6. razredov osvojila Naja Zupančič.
Še nekaj rezultatov:
Nina Lisec – 6. mesto,
Tomaž Sešlar – 6. mesto,
Nik Medvešek – 14. mesto,
Lidija Zalokar – 16. mesto,
Nikola Iličić  – 18. mesto,
Laura Strajnar – 21. mesto,
Vse rezultate si lahko ogledate na spletni strani ŠPORT MLADIH.
Zahvala gre tudi AK Sevnica, brez katerega vseh uspehov naše šole v zadnjih letih zagotovo ne bi bilo.
Čestitamo vsem tekačem, ki so zastopali OŠ Sevnica, ponosni smo na vas!

Mentor: Boštjan Slapšak