Telovadba za otroke s posebnimi potrebami

Objavljeno: 8.03.2019 | Avtor: mlampret

Spoštovani!

V Športnem društvu Partizan Sevnica je prišlo do pobude, da bi organizirali vadbo za otroke s posebnimi potrebami v starosti od 4 do 10 leta.

Vadba bi bila ob torkih od 17.00 do 18.00 ure. Z vadbo lahko pričnemo že v mesecu marcu.

Namenjena je otrokom (deklicam in fantom).

Otroci bi preko vadbe, igre, poligonov….pridobili na koordinaciji, moči, gibčnosti, spretnosti, prebrodili strah pred višino, pred nečim novim… ..

Gibalno sposobne otroke bi vključili tudi v program Sokolske zveze MIŠKA ELI.

Javili se bomo, kot člani Sokolske zveze Slovenije, na njihov razpis (le ta je dobila Evropska sredstva za vadbo otok s posebnimi potrebami) in tako omogočili tem otrokom brezplačno vadbo.

Z otroki bi vadili usposobljeni vaditeljici, od katerih je ena delovna terapevtka, ki dela z otroki s posebnimi potrebami. Za otroke s težjo motnjo in otroke na vozičkih pa je zaželeno, da so z njimi na vadbi starši(eden od njih).

Vse pa je seveda odvisno od potreb in interesa.

Zato se obračam na vas, da nam pomagate kontaktirati morebitne vadeče.

Prilagam letak, kjer so vse informacije za starše in vadeče.

Hvala za vašo pomoč in razumevanje!

Estera Savić Bizjak