Tehniški dan učencev – 6. razred

Objavljeno: 21.04.2020 | Avtor: Petra Pučko

Tehniški dan učencev OŠ Sava Kladnika Sevnica – 6. r.

V četrtek, 16. 4. 2020, so imeli učenci 6. razredov OŠ Sava Kladnika Sevnica tehniški dan na temo LES – GOZD JE KULTURA.

Glede na to, da smo v času izolacije in dela na domu, je TD potekal v domačem okolju učencev, z namenom sprostitvene aktivnosti v naravi. Učenci so imeli dve nalogi, ki so ju lahko opravljali ob pomoči družinskih članov. Prva naloga je zahtevala odgovor na izmerjeno višino drevesa v domačem okolju, ne da bi plezal na drevo. V drugi nalogi pa so učenci s pomočjo predhodnega ogleda filmčka izdelali maketo Leonardo da Vinci- jevega mostu.

Na koncu tehniškega dne so učenci rešili še vprašalnik. Večina je dan ocenila z odlično, saj je bilo zabavno in poučno.

Komentarji na tehniški dan (avtentični zapisi učencev):

• Tehniški dan je bil zelo zanimiv.
  • Kljub manjšim težavam sem uspešno opravila obe dejavnosti na temo tehniškega dneva.
  • Bilo mi je všeč, sploh zato, ker mi je brat pomagal z izdelavo mostu, mami pa z merjenjem.
  • Bilo mi je všeč, ker je sodelovala cela družina in smo se pri tem zabavali.
  • Najbolj sem vesela, da sem most sestavila sama.
  • Tehniški dan, sem ocenila s 5, saj sem se naučila nekaj novega in zanimivega. Ko sem gledala posnetke za izdelovanje mosta, nisem čisto verjela, da lahko prenese breme. Med izdelovanjem pa sem zelo uživala. Merjenje drevesa mi je delalo malenkost težav, a sem za pomoč prosila očka.
  • Zelo zanimive naloge😀.
  • Odlično, meni je bilo zelo všeč.
  • Škoda, da nisem imel pravih deščic.
  • Meni je bil všeč, ampak malo sem imela težave pri izdelavi mosta.
  • TD mi je bil všeč zaradi tega, ker smo se naučili stvari, ki jih bomo morda nekoč potrebovali.
  • Današnji dan je bil zelo dober. Naučila sem se veliko novega.
  • Bil je odličen dan.
  • Drevesa nisem izmerila saj nisem razumela navodil.
  • Odlično, tema mi je bila zelo všeč. Užival sem pri vseh dejavnostih in z veseljem vse opravil. Super je bilo delati z lesom.
  • Bilo mi je zelo zanimivo.
  • Imel sem veliko težav pri izdelovanju mosta (moral sem dobiti material, lesene ploščice, ker vejice iz gozda niso bile v redu, ker so okrogle).
  • Zabavno se je bilo malo poigrati v naravi.
  • Da Vinčevega mostu nisem uspešno sestavila. Bom še poskušala. Pripomočke za izvedbo mislim da imamo v šoli.
  • Želim si več takih dni bilo je zanimivo, čeprav bi bilo boljše, če bi lahko to delali skupaj s sošolci. Tako merjenje višine kot sama izdelava mostu je bila zanimiva. Most sem morala kar nekajkrat popravljati in na novo sestaviti, da mi je uspelo.
  • TD mi je bil zelo zanimiv, saj sem izvedel veliko novih stvari.
  • Všeč mi je bila izdelava da Vincijevega mostu. Ni mi bila všeč naloga merjenja drevesa, saj sem imela težave z računanjem.
  • Leonardov most sem naredil iz leskovih vej, pri rezanju mi je pomagala mami, ostalo sem naredil sam. Tehnični dan mi je bil zelo všeč, saj obožujem gozd in naravo. Res sem užival.

Učitelja TIT: Gizela Škoda in Janez Virtič