TD v 5. razredu Varni internet

Objavljeno: 11.10.2019 | Avtor: Petra Jesih

Ali veste, kolikšna je starost, ko lahko uporabljamo družabna omrežja, Facebook, Snapchat…? Kako se sestavi varno geslo? Vse to in še več smo v petek, 11.10.2019 izvedeli petošolci na tehniškem dnevu Varni internet. Bilo je poučno in vzgojno.

Učenci 5. razreda z razredničarkami

Digitalni odtis za dober vtis

V petek, 4. 10. 2019, smo se petošolci na dnevu dejavnosti zelo veliko naučili.

Izvedeli smo, kako varno koristiti sodobno izobraževalno komunikacijsko tehnologijo pri pridobivanju znanja.

Naj vam naštejem le nekaj pomembnosti:

• Ni dobro preveč časa presedeti za računalnikom, za tablico in se predolgo pogovarjati po mobilnem telefonu, ker vse te naprave tudi sevajo.
  • Na prekrite številke se ne javljamo.
  • Vsi filmi imajo na začetku številke, ki pomenijo, koliko stari jih smemo gledati.
  • Pri igranju igric pomeni rdeči kvadrat, da ni primerna za otroke. Zraven naj bi sedeli starši.
  • Geslo mora imeti najmanj 8 znakov, to je male in velike črke ter ostale znake s tipkovnice.
  • Dobro se je večkrat »poguglati«.
  • Svoje geslo lahko preverim, kako je varno na povezavi howsecureismypassword.
  • Gesla si ne napišem na list, ampak si ga moram zapomniti.
  • Ni dobro objavljati svojih ne prijateljevih fotografij preko spleta.
  • Digitalno sled pušča vsak uporabnik računalnika.
  • Dve uri pred spanjem ni priporočljivo uporabljati nobene tovrstne tehnologije.
  • Vsako minuto je na spletu 4 milijarde ljudi.
  • Nikoli ne odgovarjam osebam, ki jih ne poznam.
  • Spletno nasilje je virus, ki se nikoli ne ustavi!
  • Na računalniku si pogledam SSKJ, kadar nisem siguren, kako se pravilno napiše kakšna beseda. Tam spoznam tudi veliko novih izrazov.
  • Kadar ne poznam nekega tujega izraza, grem na Googlov prevajalnik.
  • Namesto, da sedim za računalnikom, si želeno knjigo raje izposodim v knjižnici.

Učenci 5. a razreda OŠ Sava Kladnika Sevnica