Spoznavajmo Slovenijo in se zabavajmo – Zaključna ekskurzija devetošolcev

Objavljeno: 13.06.2017 | Avtor: Sergeja Seljak
Tik pred koncem šolskega leta, natančneje v petek, 9. junija, smo devetošolci uživali na celodnevnem skupnem druženju. Ob 7. uri smo se vsi učenci 9. razredov skupaj s spremljevalci z dvema avtobusoma odpeljali novim dogodivščinam naproti. Čeprav nismo bili najbolj zadovoljni, da smo ločeni od svojih prijateljev na drugem avtobusu, smo se vsi udeležili vseh aktivnosti, ki so jih pripravili za nas, le vrstni red je bil drugačen. Najprej nas je pot od hotela Golf na Bledu vodila do Pustolovskega parka Straža Bled, od koder je izjemen razgled na čudovito jezero in Bled z okolico. Nadeli so nam varnostne pasove in že smo se preizkusili v premagovanju najrazličnejših višinskih ovir. Po plezanju smo se odpeljali v Zako, kjer smo igrali skupne športne igre: odbojko na mivki, košarko, nekateri so izvajali akrobacije na trampolinu. Sledilo je okusno kosilo; po kosilu pa smo se po ozki cesti odpeljali na start raftinga. Razdelili smo se v skupine, si nadeli neoprenske obleke in polni adrenalina čakali na spust. Da je voda zelo hladna, smo začutili takoj na začetku, ko nas je vodnik čolna poškropil. Sava Dolinka je bila visoka, zato je smo se spuščali hitro; bilo je izjemno vznemirljivo in zabavno, saj smo tekmovali z ostalimi skupinami. Po adrenalinskem spustu smo se preoblekli, okrepčali in se odpravili do Blejskega jezera. Sprehodili smo se ob jezeru, občudovali lepote narave in se zabavali ob pogovoru s prijatelji. Malo pred osmo uro zvečer smo odšli v disko, kjer smo dve uri plesali, peli in uživali ob ritmih popularne glasbe. Dan je kar prehitro minil in kot bi trenil smo bili nazaj v Sevnici. Izlet je bil nepozaben; v spomin pa bomo shranili tisto najlepše: prelep poletni dan v čudoviti naravi ob izjemnih ljudeh.
Navdušeni devetošolci