Šestošolci smo se preselili v dobo koliščarjev

Objavljeno: 10.10.2017 | Avtor: Sergeja Seljak

V sredo, 4. 10. 2017, smo imeli šestošolci kulturni dan. Zjutraj smo se razdelili v dve skupini. Prva skupina je spoznavala koliščarska imena, druga pa zgodovino koliščarjev. Nato sta se skupini zamenjali. Po malici smo odšli v naravoslovno učilnico, kjer nam je ga. učiteljica Nataša predstavila različne delavnice. Koliščarska imena, ki smo si jih izbrali, smo nataknili na ogrlice in se spremenili v prave koliščarje. Na delavnicah smo spoznavali življenje in delo koliščarjev: izdelovali smo amulete, pripravljali ozimnico (npr.: rezali jabolka na krhlje in trli zelišča, lupili krompir in kostanj), izdelovali posodo iz gline, se preizkusili v tkanju, pletli steno pravega kolišča, oblikovali maketo kolišča in spekli svoj kruh. Bilo je zelo poučno in veselo.

Maša Šlogar, Nikita Starič, Lana Vilčnik, Nina Krmelj in Pia Naja Kukec, 6. c