Šestošolci smo izdelali papir

Objavljeno: 10.10.2017 | Avtor: Sergeja Seljak

V ponedeljek, 2. oktobra, smo imeli šestošolci tehniški dan. Zjutraj smo se zbrali v avli šole in skupaj odšli v likovno učilnico. Gospod iz Ljubljane nam je predstavil delo tiskarja in nam pokazal, kako poteka ročno tiskanje. Nato smo se razdelili v skupine in se razporedili v štiri delavnice. V prvi smo tiskali svoja imena. Napisali smo jih z različno velikimi črkami. Imena smo  pobarvali z belo, vijolično in modro barvo. Nato smo svoja imena odtisnili. V drugi delavnici smo iz linoleja izrezali začetnico svojega imena in jo natisnili. V tretji delavnici smo iz lesenih črk izdelali, kar smo želeli. Poljuben motiv smo prilepili na samolepilno folijo in ga odtisnili. V četrti delavnici smo sami ročno izdelali papir. Dan je bil pester in pisan.

Novinarke 6. razreda