ROŽNATI TEK ZA ŽIVLJENJE

Objavljeno: 7.10.2019 | Avtor: Barbara Košar

V soboto, 5.10. 2019, je bila dobrodelna prireditev Rožnati tek za življenje, ki ga je z namenom obeležitve meseca boja proti raku dojk organiziral Center za krepitev zdravja Zdravstvenega doma Sevnica v sodelovanju z slovenskim združenjem Europa Donna in še več partnerji, med drugim tudi z Osnovno šolo Sava Kladnika Sevnica. Zbrana sredstva so namenjena društvu Europa Donna Slovenija in Šolskemu skladu naše šole. Za zaposlene na naši šoli pa je že cel mesec pred prireditvijo potekalo zbiranje prostovoljnih prispevkov na šoli. Prav tako je po šolskem radiu gospa ravnateljica povabila učence na tek. Prireditev se je začela ob 8. uri zjutraj, in sicer s testom hoje na dva kilometra, nadaljevala se je s tekom na 3 kilometre ter nazadnje s tekom na 5 kilometrov. Teklo je tudi veliko učiteljev naše šole, ki so spremljali učence tekače. Nosili so šolske majice. Po teku so si lahko udeleženci privoščili bograč in jabolčni zavitek. Na dogodku je bila tudi manekenka Jana Koteska, prireditev je vodil Lovro Prešiček iz kanala Neki Neki, za glasbo pa so poskrbeli skupina Rockdefekt. Prireditev je trajala do 12 ure. S tem tekom smo tudi Sevničani dokazali svojo dobrodelnost, saj smo s tekom zbrali skoraj 1 900 evrov.

Nina Krmelj, 8. c