Pustolovščina v živalskem vrtu

Objavljeno: 9.05.2018 | Avtor: Sergeja Seljak

V četrtek, 19. 4. 2018 smo se ob 8. uri sedmošolci iz oddelka a in c z avtobusom odpravili v ljubljanski živalski vrt. Z nami so šle ga. Alenka Povšič, ga. Jelka Slukan in ga. Jožica Levstik. Na avtobusu smo vsi že komaj čakali, da prispemo v Ljubljano. V ZOO smo se odpravili z namenom, da pobližje in na zabavnejši način spoznamo živali. Ko smo prispeli, smo pojedli malico. Sedmošolci iz c oddelka smo se prosto sprehajali po živalskem vrtu v paru ali skupini. Sledila je menjava s sošolci. Oskrbnica živalskega vrta nam je podrobneje predstavila nekatere živali. Potem pa smo odšli še v notranjo učilnico, kjer smo se lahko iz oči v oči srečali s kačo in tenrekom. Ob koncu smo lahko s svojimi sošolci odšli na sladoled ali kupit spominke v trgovinico. Ob preteku časa smo se zbrali in odšli na parkirišče, kjer nas je avtobus že čakal. V Sevnico smo se vrnili okoli 14. ure.

Na naravoslovnem dnevu sem se zelo zabavala. Živali sem spoznala podrobneje in zvedela o njih kaj zanimivega. Z veseljem bi ga še kdaj ponovila. In mislim, da se sošolci strinjajo z mano.

Lana Kozinc, 7. c