PREDNOVOLETNO DRUŽENJE S STAREJŠIMI LJUDMI

Objavljeno: 24.12.2019 | Avtor: zvonka Jevševar Kumelj

Jaz in moji sošolci smo se odločili, da se bomo v letošnjem šolskem letu družili s starejšimi ljudmi. Tako smo bili zelo veseli povabila KŠTM Sevnica, da se tik pred božično novoletnimi prazniki udeležimo medgeneracijskega druženja s prostovoljci in uporabniki Zavoda Sopotnik iz Sevnice. Z veseljem smo pričakovali 23. december, dan druženja v MC Sevnica.

Prve tri šolske ure smo imeli pouk, nato pa smo odšli v mladinski center. Druženje s starejšimi ljudmi se je začelo s pozdravnimi nagovori Mojce Pernovšek, direktorice KŠTM Sevnica, razredničarke, Zvonke J. Kumelj in Barbare Zagorc, svetovalke za mladino. Nato smo se razdelili v štiri skupine in znotraj njih v pare, en starejši in en mlajši. Sledili sta igri. Prva igra se je začela tako, da sta soigralca v paru drug drugemu povedala nekaj o sebi. Povedano smo si morali dobro zapomniti, saj smo to potem povedali vsem ostalim v skupini. Tisti, ki si ga predstavil, je potem ocenil, če si si dobro zapomnil. Za dobro predstavitev je kvadratek v mreži pobarval modro, za pomanjkljivo predstavitev pa rumeno. Druga igra je bila, da smo razpletli volno. Ampak volno nismo razpletli na navaden način. Razpletli smo jo tako, da smo si ob tem izmislili praznično zgodbo. Najprej je moderator skupine držal nit volne, začel s prvo povedjo zgodbe in volno podal drugemu. Tisti, ki jo je dobil, si je moral izmisliti naslednjo poved. Tako je nastala zgodba in tisti v skupini, ki jo je zaključil – dodal zadnjo poved, je za nagrado prejel vrečko-nahrbtnik z beležko in pisalom. Na koncu smo učenci starejšim ljudem podarili smrečice, ki smo jih izdelali v šoli in na katere smo zapisali lepe besede – vrednote, ki smo jim jih zaželeli v letu 2020. Za tem nas je čakala poslastica. Jedli smo domače piškote, makove in sezamove štručke…, za pijačo pa smo dobili sok.

Žal se je naše prijetno druženje kar prehitro končalo, ampak kmalu pride še kakšno.

Klara Gole, 4. c