PREDAVANJE ZA STARŠE – NEVARNOSTI SOCIALNIH OMREŽIJ (v torek, 7. 11. 2017)

Objavljeno: 7.11.2017 | Avtor: mlampret

Spoštovani starši!

Svet, v katerem odraščajo današnji otroci, je precej drugačen od tistega, v katerem smo odraščali mi. Otroci v virtualnem svetu preživijo vedno več časa, staršem pa primanjkuje izkušenj glede vzgoje ob digitalni tehnologiji. Problematika varne rabe interneta in socialnih omrežij je zelo pomembna, saj je primerov zlorab in nasilja vedno več.

Starše učencev od 5. do 9. razreda vabimo na predavanje psihologinje Marine Vidović z naslovom NEVARNOSTI SOCIALNIH OMREŽIJ, ki bo v torek, 7. 11. 2017,  ob 17.00 v likovni učilnici.

Vsebina predavanja:

• Prekomerna raba sodobne tehnologije (mobilnik, računalnik, tablični računalnik) – zasvojenost.
  • Kaj so socialna/družbena omrežja? Kratka predstavitev najbolj uporabljenih med mladimi.
  • S kakšnimi nevarnostmi se lahko mladi srečujejo pri uporabi socialnih/družbenih omrežij?
  • Nasveti za varno in odgovorno uporabo interneta in socialnih/družbenih omrežij.

Vljudno vabljeni.

Mirjana Jelančič, prof., ravnateljica