Osmošolci smo se odpravili po Prešernovih stopinjah

Objavljeno: 15.09.2017 | Avtor: Sergeja Seljak

V četrtek, 7. septembra, in petek, 8. septembra 2017, smo se učenci osmega razreda odpravili na kulturni dan »Po Prešernovih stopinjah«.  Najprej smo se ustavili  v Kranju, kjer  smo si ogledali Prešernov največji spomenik, visok skoraj 4 metre. Nato smo vstopili v njegov spominski muzej, v katerem so bila razstavljena njegova pisma staršem, originalno pohištvo tistega časa in postelja, na kateri je umrl. V Prešernovi spominski hiši v Kranju smo izvedeli mnogo novega o pesnikovem življenju in delu. Zatem smo se odpravili v pesnikov rojstni kraj, Vrbo na Gorenjskem. Tam  smo  videli staro lipo, ki je krasila vas, ter si ogledali rojstno hišo Franceta Prešerna. Tu se naša pot ni končala, ogledali smo si tudi rojstno hišo duhovnika, pesnika, pisatelja in dramatika Franceta S. Finžgarja ter slišali nekaj zanimivih zgodb iz njegovega otroštva. In seveda, kar je bilo nam, učencem, najbolj všeč: pred vrnitvijo v Sevnico smo se ustavili v McDonald’su. Tako se je naš prvi letošnji kulturni dan končal; pridobili smo veliko novega znanja, ki ga bomo s pridom izkoristili tako pri pouku kot v vsakdanjem življenju.

Jovana Sekulić, 8.a