ODLOČILI SMO SE, DA VAM BOMO KNJIŽEVNOST PRIKUPILI

Objavljeno: 14.02.2019 | Avtor: mlampret

S temi besedami smo začeli letošnjo proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku.

Petošolci in osmošolci so brali pesmi Vinka Moderndorferja, sodobnega slovenskega pesnika, pisatelja,  dramatika, esejista, gledališkega, radijskega, filmskega in televizijskega režiserja.  Izbrali so pesmi o otroški nerodnosti in tiste, ki izpovedujejo ljubezen. Zaigrali so še kratko igrica o predrznem modrem avtomobilu, ki  je tudi odlomek Moderndorferja dramskega dela.

Za konec naše proslave smo si ogledali še film, ki so ga posneli učenci naše šole pod mentorstvom gospe Jelke Slukan in našega zunanjega sodelavca Tomaža Pavkoviča. Letos so snemali v pokljuški soteski, ki svoje obiskovalce prevzame zaradi svojih naravnih lepot; divja soteska z bujnimi gozdovi, strmimi stenami, jamami in tesnimi prehodi pa je naše snemalce navdihnila, da so posneli grozljivko. Naslovili so jo Črna, njeno sporočilo je kesanje in spoznanje, da človek lahko popravi svoje grdo vedenje do sočloveka.

Tatjana Hafner