Obisk g. Repšeta iz Doma upokojencev Sevnica v 1.c

Objavljeno: 11.03.2018 | Avtor: Katja Lackovič

V četrtek, 8. 3. 2018, nas je v okviru projekta Sadeži družbe – projekt medgeneracijskega sodelovanja, obiskal 88-letni dedek, gospod Janez Repše, oskrbovanec DU Sevnica. Vključil se je v krog in z nami poklepetal. Gospod nas je seznanil kakšno je bilo življenje včasih. Povedal je, kako je bilo v šoli v času, ko jo je on obiskoval, kakšno je bilo življenje v preteklosti. Prvošolčki so mu zastavljali vprašanja in mu z zanimanjem prisluhnili, saj je bil gospod zelo zanimiv. Obisk je bil dobrodošel, saj smo s srečanjem nadgradili in zaključili temo pri pouku – bilo je nekoč. Vzeli smo si čas za minuto za zdravje, katero je vodil g. Janez. Srečanje smo obogatili s petjem slovenskih ljudskih pesmi.

Učenci in učiteljici 1. c