Mladi raziskovalci

Objavljeno: 17.04.2019 | Avtor: mlampret

V sredo, 3. 4. 2019, smo se mladi raziskovalci naše šole skupaj z mentoricama odpeljali v Novo mesto, kjer je potekalo regijsko srečanje mladih raziskovalcev Dolenjske in Bele krajine. Naša šola se je predstavila z dvema raziskovalnima nalogama iz zgodovine in prav tako iz matematike.  Ob prihodu v Novo mesto so nas učenci gimnazije odpeljali do učilnic, v katerih so potekale predstavitve raziskovalnih nalog. Najprej so se predstavili učenci z zgodovinskimi raziskovalnimi nalogami, nato je sledila malica, z raziskovalnimi nalogami pa so nadaljevali učenci s temami psihologije, drugih področij, matematike in logike. Vse raziskovalne naloge so bile odlično izdelane, na koncu pa je odločilo mnenje sodnikov, natančnost raziskovalne naloge ter odgovori na zastavljena vprašanja. V izbor za državno tekmovanje sta se uvrstili zgodovinska naloga o narodnem heroju Alojzu Kolmanu Maroku ter matematična naloga o znanju Pitagorovega izreka v 9. razredu OŠ Sava Kladnika Sevnica. Držimo pesti, da se naši nalogi tudi na državnem tekmovanju tako dobro uvrstita.

Valerija Šturbej, 9. b in Valentina Žveglič, 9. c