Malo drugačen prispevek ali kako zabavno je naravoslovje na naši šoli …

Objavljeno: 19.04.2018 | Avtor: Sergeja Seljak

Pozdravljeni v svetu narave!

Skoraj vsa živa bitja so zgrajena iz celic, ki jih ne vidimo s prostim očesom. Opisala vam bom, kako sem se pripravila na izdelavo makete različnih celic. Naravoslovje je eden od mojih najljubših predmetov, zato sem se izjemno veselila te naloge. Prvo uro smo v parih žrebali, katero celico bo kdo izdelal. Na izbiro smo imeli 4 vrste celic: rastlinsko, živalsko, glivno in bakterijsko. S sošolko sva dobili glivno celico, zato sem takoj začela razmišljati o materialu in načinu izdelave. Za osnovo (steno celice) sem kaširala balon s časopisnim papirjem in ga nato pobarvala z rumeno barvo. Za vakuolo sem uporabila moder balon. Moja prijateljica je doma naredila mitohondrije in jedro. Rumeno prozorno folijo sva vstavili v maketo tako, da je prišlo do vtisa, da organeli v celici plavajo. Nato sva nanjo prilepili še organele in celica je bila pripravljena na ocenjevanje.

Lea Pungerčič, 7.a