Kulturni dan: ogled filma Fant z oblaki

Objavljeno: 7.02.2018 | Avtor: Sergeja Seljak

V ponedeljek, 22.1., smo se šestošolci odpravili v Brežice, kjer smo si ogledali poučen film Fant z oblaki. Ko smo prišli v Brežice, smo pojedli slastno malico, ki so nam jo pripravile kuharice. Kmalu zatem smo se posedli v stole v kino dvorani. Kmalu se je film zavrtel. Vas zanima, o čem je govoril? Film se je odvijal v Belgiji, kasneje pa pri Laponcih, ki živijo povsem na severu. Glavni junak Nillas je živel pri očetu v Belgiji. Čez počitnice je moral oditi k mami, ki je ni dobro poznal. Na Švedskem so poleg mame živeli tudi Sunna in Pontas, njegova polbrat in polsestra. Nillas se je težko privadil na življenje v laponski pokrajini.  A kasneje se je znašel. Sporazumel se je z mamo in ter z ostalimi družinskimi člani. Po končanih počitnicah je odšel nazaj k očetu, med počitnicami pa se je rad vračal k mami. Film mi je bil všeč, saj je bil na trenutke zabaven, hkrati pa je prikazal tudi žalostne in realne trenutke.  Po ogledu filma je sledil pogovor z gospo urednico. Po koncu kulturnega dne pa smo se odpravili nazaj v šolo. Dan mi je bil zelo všeč.

Ema Prah, 6. a