KULTURNI DAN ČETRTOŠOLCEV

Objavljeno: 12.09.2019 | Avtor: zvonka Jevševar Kumelj

V sredo, 11. 9., smo se četrtošolci potepali po Velenju, kjer se je že trideseto leto zapored odvijal Pikin festival. V Rdeči dvorani Velenje, ki se je prelevila v Pikino hišo, vilo Čira-Čara, se nam je ponujalo kar 75 ustvarjalnih kotičkov, tako da se je prav vsak lahko dodobra naužil ustvarjanja najraznovrstnejših zanimivih izdelkov. Podali smo se v Pikino šivalnico, lepotilnico, afnalnico… Na igrišču so nas poleg hišic kulture, številnih igral in nenavadnega Pikinega poligona nadvse navdušili živi kipi. Popeljali smo se lahko z inovativnimi vozili na nožni in ročni pogon – gosenico, velekitom ali V-banom. Na velenjskem trgu nam je zastajal dih ob cirkuških akrobacijah, pa tudi v nenavadnih omarah stare šare. Seveda smo srečali Piko Nogavičko in njenega Ficka. Z veseljem bi se še predajali veselemu festivalskemu rajanju, a vsega lepega je enkrat konec. Za nami je nepozaben kulturni dan.

Učenci in učiteljice oddelkov 4. razreda