IZDELOVANJE SRČKOV IN TULIPANOV V ORIGAMI TEHNIKI pri projektu iEARN

Objavljeno: 12.03.2020 | Avtor: Patricija Redenšek

V lanskem šolskem letu smo prvič sodelovali v mednarodnem projektu iEARN. Bili smo zelo navdušeni nad raznolikostjo in pestrostjo, kaj vse ponuja ta projekt. V letošnjem šolskem letu smo se zato zopet pridružili projektu in si izbrali drugačno temo – sodelovanje v origami tehniki. Origami je tehnika zgibanja ali prepogibanja papirja, ki izhaja iz Japonske. Njen cilj je oblikovanje različnih predmetov in stvari brez uporabe lepila, škarij in drugih pripomočkov. Origami tehnika razvija zato ročne spretnosti. Vsi pa vemo, kako zelo je pomembno razvijanje ročnih spretnosti. To je tudi eden izmed ciljev pravljično ustvarjalnega krožka. Pravljično ustvarjalni krožek obiskujejo prvošolčki, ki radi poslušajo pravljice ter zgodbice in potem še ustvarjajo. Mnenja sem, da je za učence sodelovanje v tem projektu pri origami tehniki odlična izbira. Naše učence je najbolj zanimalo, katere so še druge države, ki sodelujejo v projektu in, če bodo vsi izdelovali v origami tehniki. Za Valentinovo smo z učenci prvič poskusili izdelati enostaven srček v origami tehniki. Na začetku je bilo težko, kljub demonstraciji  in pomoči vsakemu učencu. Potem je delo nekako steklo, saj so spretnejši učenci, pa čeprav prvošolčki, pomagali tudi drug drugemu. Tako so nastali prvi srčki v origami tehniki. Učencem je bilo prepogibanje papirja všeč, zato smo se odločili, da zopet poskusimo in za mamice naredimo še origami tulipan. Tokrat je bilo delo že lažje in je hitreje steklo. Majhni prstki so se naučili, da je pri tem delu pomembno biti natančen in vztrajen. In, če ne uspe enkrat, poskusiš pač še enkrat. Na koncu so bili vsi navdušeni in zadovoljni s svojimi izdelki. Nekaj utrinkov smo zabeležili tudi s fotoaparatom in si jih lahko ogledate.

Zapisala Tadeja Rupar,

mentorica pravljično ustvarjalnega krožka