DEVETOŠOLCI IN ŠOLA NA DALJAVO

Objavljeno: 15.05.2020 | Avtor: Barbara Košar

Prav vsako leto se devetošolci sprašujejo, kako bo izgledala njihova valeta. Letošnji generaciji pa ni namenjeno, da bi se obremenjevali s tem.

Sem učenka devetega razreda, zdaj že privajena dela na daljavo. Ko so se zaprle šole, nas je večina mislila, da bomo doma samo dva tedna. Vendar zdaj pridno delamo od doma že kar dva meseca. Sprva sem dvomila, če bo takšno delo dobro funkcioniralo, sedaj pa je postalo že rutina. Na začetku maja smo preko medijev izvedeli, da bomo devetošolci lahko šli v šolo. Ne vem, koliko otrok moje starosti se je razveselilo tega. Verjetno je vsem lažje delati doma, ko budilka ne zvoni ob šestih zjutraj… A kljub temu je treba šolo vzeti resno, saj si vsi želimo uspešno zaključiti osnovno šolo in  brezskrbno oditi na počitnice.

Vseeno se veselim ponovno videti svoje sošolce, čeprav bomo ena izmed generacij, ki na čuden način zapušča šolo.

Tina Kolman, 9. c

OŠ Sava Kladnika Sevnica