1.c sodeloval v projektu iEarn – Talking kites all over the world

Objavljeno: 1.02.2020 | Avtor: Katja Lackovič

Učenci 1.c smo v okviru projekta iEarn izvedli različne zanimive dejavnosti. Naš medpredmetni dan je potekal na temo Talking kites all over the world. Pri spoznavanju okolja smo spoznali Konvencijo o otrokovih pravicah. Spoznali smo, da imamo otroci pravice, vendar hkrati tudi dolžnosti. Te smo tudi narisali. Pri slovenščini smo prebrali knjigo Uhlji, takšni in drugačni, ob kateri smo ugotavljali, da smo ljudje različni, zato moramo spoštovati različnost posameznika, sprejemati drug drugega in biti strpni. Pri likovni umetnosti smo izdelovali zmajčke, na katere smo na koncu napisali pravice, katere želimo, da jih imajo vsi otroci sveta – družina, šola, mir, varnost, igra,… 21. marca 2020 bo Kite flying day, ko bomo spuščali zmajčke in se tako pridružili vsem sodelujočim otrokom sveta. Tako bomo v svet ponesli vrednote, ki predstavljajo boljši svet.

Učenci in učiteljici 1. c